Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія

Зуби мудрості

Зубом мудрості називають восьмий зуб в ряду. Вони закладаються в людини у віці 4-5 років. Прорізаються зуби мудрості зазвичай в період з 16 до 27 років, але буває, що вони не з'являються зовсім. 

Навіщо видаляти зуб мудрості?

Брак місць в зубному ряду. Восьмий зуб буде зрушувати до центру сусідні зуби, що в кінцевому результаті призведе до деформації і порушення прикусу. 

Аномальне анатомічне положення в ряду. Буває, що зуб мудрості може рости під нахилом в сторону горла, язика або щоки. Це спричиняє дискомфорт і травмує порожнину рота. 
Незагойні ранки згодом можуть привести до виразок, хронічної травми слизової щоки.

Поява карієсу. Через незручне розташування зуби мудрості складно чистити. І в результаті - може утворюватися карієс і розвиватися хвороби ясен.
Карієс може швидко переміститися на сусідні зуби, тому затягувати з медичним втручанням в цьому випадку точно не можна.


Як видаляють зуб мудрості?

Стоматолог клініки Домстом робить рентген, щоб визначити особливості будови зуба.
Операцію проходять під місцевою анестезією. Лікар за допомогою спеціальних інструментів витягує зуб і при необхідності накладає шви. Приблизно така
процедура триває 10 хвилин. Видалення верхнього зуба мудрості проводиться трохи швидше, ніж видалення нижнього.
Це пов'язано з корінням, які на верхніх зубах мають менш міцну і звивисту структуру.

Наслідки і ризики.

Бувають випадки, що у пацієнтів зустрічаються ретеновані зуби, які повністю сховані під яснами, а також дистоповані - займають неправильне положення в зубному ряді. Ще бувають напівретеновані зуби, які з'явилися з ясен не до кінця. В результаті між зубом і яснами утворюється невелика кишеня-капюшон. Це викликає гнійне запалення - перикороніт. 

Крім цього, показаннями до видалення ретінірованного зуба мудрості є:

  • розташування вісімки в фолікулярної кістці; 
  • запалення щелепи або її частин;
  • постійні болі.

Важливо!

До побічних ефектів після видалення зуба мудрості стоматологи відносять наростаючі больові відчуття після ослаблення анестезії, кровотеча з лунки,
 невелике підвищення температури тіла і втрату чутливості окремих ділянок язика, щоки або губ. Дані симптоми вважаються абсолютно нормальними,
але якщо вони не проходять протягом декількох днів, варто повторно звернутися до лікаря. Записатися на прийом до стоматолога можна на головній сторінці нашого сайту.

Догляд за ротовою порожниною після видалення зуба мудрості. 

Після видалення зуба краще не їсти 2-3 години.

Перші 5-7 днів після видалення слід відмовитися від фізичних навантажень, гарячих срав та напоїв,  куріння і вживання алкоголю.

Також не відвідувати солярій, сауни і басейн.

У період загоєння рани не можна користуватись ополіскувачем, за винятком прописаних лікарем спеціальних розчинів.

Зубну щітку можна використовувати тільки з протилежного боку.

Записатися на безкоштовну консультацію
    З консультації Ви дізнаєтесь:
  • Які технології найкраще підходять для вашого випадку?
  • Які терміни лікувань?
  • Скільки коштують наші роботи і на чому можна зекономити?
  • На якому обладнанні проводяться операції?
Про клініку

Красиві та здорові зуби – це головне призначення приватної стоматологічної клініки "Дом Стом". Найвищою нагородою для нас є щасливі та вдячні посмішки наших клієнтів. Даній справі ми присвячуємо значну частину свого життя, саме тому на території свого будинку облаштували сучасний стоматологічний кабінет у місті Житомир.

Ми надаємо широкий спектр стоматологічних послуг, таких як: лікування карієсу та захворювання ясен будь-якої складності, проводимо хірургічні та протезувальні маніпуляції, виправляємо прикус.

Спеціалісти "Дом Стом" безперервно підвищують кваліфікацію, впроваджують в повсякденну практику новітні світові технології, аби наші послуги завжди були на високому рівні.